Rozszerzanie diety BLW

Co to jest rozszerzanie diety BLW?

Rozszerzanie diety BLW, czyli Baby Led Weaning znane w Polsce jako Bobas Lubi Wybór, to rewolucyjne podejście do wprowadzania nowych pokarmów dzieciom. Pozwala im bardziej zaangażować się w doświadczenia związane z jedzeniem. Tobie, jako Rodzicowi, daje swobodę wyboru, kiedy, gdzie i co zje Twoje dziecko, a Maluchowi daje swobodę wyboru tego czy zje, co zje i ile zje. A to zachęca do zaufania. Celem BLW jest radość Malucha z poznawania gamy smaków i konsystencji, a także kolorów i faktur. Dzięki temu dziecko uczy się, jak jeść samodzielnie, co ostatecznie prowadzi do lepszych nawyków żywieniowych w przyszłości. Maluch dostaje pokarm w kawałkach i jest zachęcany do ich samodzielnego jedzenia, a cała rodzina je wspólne i te same posiłki.

Szukasz ciekawego sposobu na wprowadzanie nowych potraw? W takim razie BLW jest dla Ciebie! Spraw, by posiłek był ciekawy!

Chodzi o to, aby pozwolić dziecku odkrywać świat stałych pokarmów bez presji, a poprzez zabawę i naśladowanie Rodziców. Dlatego taka strategia pozwala na rozwinięcie własnego rytmu karmienia i pomaga przejść z piersi lub butelki na pokarmy stałe we własnym tempie, które sterowane jest przez dziecko i jego naturę.

Rozszerzanie diety BLW dzień po dniu

Chcesz dowiedzieć się, jak podawać dziecku pokarmy stałe? Tutaj możesz zobaczyć, jak należy to zrobić. Pokażę Ci czego potrzebuje dziecko, co warto robić, a czego nie. Przygotowałam też inspiracje na dania w pierwszym i kolejnych miesiącach rozszerzania diety. To wszystko znajdziesz w kalendarzu BLW dzień po dniu.

wspólny posiłek metodą BLW
najważniejsze zasady BLW - 7 zasad BLW

Pobierz swój darmowy e-book:

7 zasad, którymi warto się kierować podczas rozszerzania diety metodą BLW

Kurs online

Akademia BLW to modułowy kurs online stworzony specjalnie dla rodziców, aby nauczyć ich jak wprowadzać pokarmy stałe do diety dziecka. 

Poprowadzę Cię za rękę, byś wiedziała od czego i jak zacząć i byś nie bała się podać dziecku kawałków.

Kadr z kursu online Akademia BLW
X